مطالب دیگر

سینه‌بند


یا (به : ) یک گونه مختص است که برای پوشانیدن و بالا نگه‌داشتن کاربرد می‌شود. امروزه استفاده از پستان‌بند برای بسیار رواج یافته و کاربردهایی همتا در به همراه دارد. برخی آن را «پوششی واجب» و برخی از آن را «» تعبیر می‌کنند و با بستن آن مخالفند.

در آغاز، در بیش‌تر مرسوم بود، وصی در پایان سدهٔ ۱۹ و آغاز سدهٔ ۲۰ کم‌کم جای خود را به ( گرژ) ( به معنی حامی و گرژ به مفهوم گلو است) احتمالاً به خاطر این گفته می‌شود که با بندی به گردن بسته می‌شود. در زمان‌های کهن، فارسی‌زبانان در به آن می‌گفتند، چون دو بالشتک کوچک بود که زیر سینه‌ها بسته می‌شد و چون در درون آن مشک می‌گذاشتند تا بوی خوش دهد پسوند «ممسک» داشته‌است.

به‌طور کلی از چند بخش وضع شده، کاپ یا کاسه‌ای که سینه‌ها درون آن قرار می‌گیرند، که از چهر کول رد شده و تا خلف کمر ادامه دارند، نواری که معمولاً از کش است و قسمت کاپ را به پشت متصل می‌کند، دو یا سه غزن که در پشت کمر به هم می‌رسند و باعث بسته صیرورت می‌شوند.

ترفند

راحتی | بهترین سینه‌بند -

‌ها انحا مختلفی دارند که بسته به شکل، جنس پارچه، و مواردی از این ید به انواعی مختلفی پخش می‌شوند، برای مثال برخی ‌ها دارای بندهایی هستند که ساده بوده و زمانی که خانمی از جامه استعمال می‌کند وضع استعمال رسم می‌گیرد تا بند آن ممیز نباشد. همچنین برخی ‌ها در اقبال کاپ خود دارای اسفنج هستند که این ‌ها توسط خانمهایی که مایلند پستان‌هایشان بزرگ‌تر جلوه کند استعمال می‌شود؛ که به این سوتین‌ها، اسفنجی یا ابری گفته می‌شود. همچنین برخی از ‌ها از پارچه‌های لطیف مثل تور و رنگهای متنوع و گیرا ساخته می‌شوند که در رده ‌های فانتزی جای می‌گیرند. نوع دیگری از این است که دو تکه است یعنی از متاع و رنگ کرست دارای شورتی با نیز رنگ و متاع است که به آن ست شورت و گفته می‌شود.

با توجه به اینکه برخی لباس‌های زنانه به گونه‌ای نگارگری شده‌اند که چاک سینه کاملاً نمایان باشد لذا چسبی ساخته شده که از بالای قسمت نوک پستان را به سینه می‌چسباند و دیگر نیازی به بستن نیست، مسلماً استفاده از این چسب برای وقت طولانی برای خانمها ایجاد زحمت و درد می‌کند و استفاده از آن بایستی برای مدت محدود باشد. همچنین برخی ‌ها در قسمت زیر سینه دارای فنر هستند که باعث می‌شود پستان بهتر حالت داشته باشد که به این نوع از ‌ها، فنری گفته می‌شود.

nbb | بهترین خرید زنانه -

با توجه به وجود هزاران صنف متفاوت ، انتخاب شایسته می‌تواند کاری دلهره‌آور به چشم برسد. برای انتخاب تعداد سینه، شکل و ترجیحات شخصی خود را در نظر بگیرید نیکو برای تیپ بدنی خود را پیدا کنید. هنگامی که استایل مناسب برای اندام خود را پیدا کردید، از نظر فیزیکی و ذهنی بی‌نهایت راحت‌تر خواهید بود. در اینجا 16 تیپ و مدل مختلف را برای هر تیپ جسمی تعمق خواهیم کرد. خواندن این موضوع‌ها می‌تواند به خرید شما سمت‌وسویی درست بدهد.

های مجلسی زنانه بخش پرفروش ترین و پرطرفدارترین نوع سینه بند است و موجب زیباتر نشان دادن اندام های بانوان می شود. مجلس‌نشین اغلب با پارچه‌های گیپور و دانتل دوخته شده و در دوخت آن‌ها از کاپ‌هایی برای خوش فرم نشان داده سینه استفاده شده است. مجلسی خود به دسته های مختلفی انشعاب می شود که شامل موارد زیر می شود.